Veterani OZVVS Ribnica na 25. Veteranskih športnih igrah

Ajdovščina, Postojna

V soboto 13.06.2026 smo se veterani iz Ribnice udeležili 25. Veteranski športnih iger v Ajdovščini in streljanje v Postojni. Nagovoril nas je župan občine Ajdovščina Tadej Beočanin, nato pa je sledila uradna otvoritev VŠI 2026. 

Nastopili smo v štirih disciplinah s 13 tekmovalci z nami pa sta bila še dva spremljevalca. Rezultati pa so bili naslednji: v košarki smo v zasedbi Anton Perhaj, Vlado Šega in Stojan Gelze osvojili 15. mesto od 27 ekip. V metu bombe so nas zastopali Dušan Nosan, Stane Gornik in Janko Muhič in osvojili 13. mesto od 33 ekip. Strelci v sestavi Ludvik Kos Ludvik, Bogomir Trope in Darko Muhič so letos dosegli 29. mesto od 43 ekip. Naši pikaderji, Franc Rus, Tone Trdan, Janez Češarek, Jernej Henigman in Milan Merhar, pa so zasegli 19. mesto od 34 ekip. Skupno smo pristali na 29. mestu od 47 združenj, kar je solidno. Vse pohvale organizatorjem za odlično izvedbo iger, seveda pa velja zahvala tudi našim športnikom za trud in dosežene rezultate.

Anton Perhaj

Vir: fotografije: Anton Perhaj in Janko Muhič