2. veteransko izobraževalno srečanje članov OZVVS Ribnica

Ribnik Smrekovec, Sodražica

Veterani OZVVS Ribnica in svojci smo se v soboto 6.6.2025 zbrali na že 2. veteranskem izobraževalnem srečanju, ki je tako kot lani potekalo pri Ribiški koči Smrekovec v Sodražici. Poleg mag. Blaža Milavca, župana Občine Sodražica, se je našemu vabilu odzvala tudi gospa Barbara Levstek Šega, državna sekretarka na Ministrstvu za pravosodje. V prijetni družbi smo aktivno preživeli sobotno popoldne s predavanjem o zdravem načinu življenja in usposabljanj iz tematik vojaških veščin v streljanju in metu bombe. 

Tudi letos nam je dr. Luka Valčič, spec. druž. med., postregel z zanimivim predavanjem o pristopih k zdravemu načinu življenja in dobremu počutju. Pri praktičnem delu smo se med drugim naučili pravilno meriti srčni tlak. 

Poskrbeli smo tudi za tekmovalno vzdušje in se pomerili v streljanju s pištolo v tarčo na laserskem trenažerju in v metanju bombe na cilj. Najboljši v obeh disciplinah so prejeli tudi praktične nagrade, ki jih je velikodušno donirala Slovenska vojska, ki jo veterani OZVVS Ribnica tudi redno promoviramo na naši oglasni deski. Člani se tudi sicer trudimo, da bi mlade z našega konca pomagali navdušiti za vojaški poklic.  

Po izvedenih aktivnostih smo bili deležni odličnega pasulja s klobaso, ki sta nam ga pripravila kuharja iz OŠ Sodražica. Veteransko druženje je potekalo v lepem vremenu in v dobri družbi do večernih ur. 

 

Vir: fotografije: Ludvik Zalar